منجی

استقبال از چادر جلابيب در خارج از مرزهاي ايران

طراح و مبتكر چادر جلابيب گفت: چادر جلابيب به دليل طراحي منحصر به فرد خود توانسته است در خارج از مرزهاي ايران مورد استقبال قرار بگيرد.


معصومه كريمي‌زادگان عصر امروز در حاشيه برگزاري نمايشگاه حجاب و عفاف در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چادر جلابيب داراي ۳۱ طرح است كه هر طرح يك جلباب ناميده مي‌شود و هر جلباب،۱۴قابليت منحصر به فرد و كاربردي دارد.
طراح و مبتكر چادر جلابيب در معرفي اين چادر افزود: جلابيب واژه‌اي است برگرفته از آيه ۵۹ سوره احزاب، از ماده جلباب به معناي جامه‌اي سراسري كه تمام بدن را مي‌پوشاند.
مربي حفظ قرآن كريم در ادامه به شعار اين چادر اشاره كرد و گفت: شعار اين چادر "حجابم مرا حفظ كند، نه من حجابم را " است.
وي در ادامه تصريح كرد: اين طرح به ثبت حقوقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي رسيده و داراي برند بين‌المللي است.
كارشناس الهيات به طراحي پيچيده اين چادر اشاره كرد و بيان داشت: به گواهي داوران و طراحان، توليد اين چادر منحصر به تهران است و در همه شهرهاي كشور داراي نمايندگي‌هايي معتبر است.
وي در ادامه گفت: تاكنون سه طرح از اين چادر جلابيب رونمايي شده است كه به عنوان، جلابيب مشكي، احرام و رنگي منزل با استقبال خوب داخلي و خارجي مواجه شده است.
كريمي‌زادگان درباره ظهور اين چادر اظهار داشت: اين چادر نخستين بار در چهاردهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم رونمايي شد كه مورد تحسين مقام معظم رهبري قرار گرفت.
مبتكر چادر جلابيب در ادامه تاكيد كرد: چادر جلابيب از نظر كاربردي بودن و پوشش بسيار مناسب و قابليت‌هاي منحصر به فرد آن قابل مقايسه با چادري ديگر نيست.
وي افزود: اين چادر داراي دو رتبه بين‌المللي است و به ترويج حجاب فاطمي در سراسر جهان مي‌پردازد و با وجود ۵۰ نمايندگي در سراسر كشور، اما هنوز علاقه‌منداني از كشورهاي آمريكا، كانادا و انگليس دارد كه پس از آشنايي با جلابيب به سفارش آن مي‌پردازند.
كريمي‌زادگان در ادامه گفت: در صورتي كه دانشگاه‌ها تمايل نشان دهند، مي‌توانيم غرفه‌هايي را به شكل ثابت براي پوشش اسلامي جلابيب در مراكز آموزش عالي تدارك ببينيم.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:9  توسط مهدی  |